На 7 март: Литературно-музикална вечер под наслов „Аз исках с химните на светла радост да поздравя и теб, и пролетта“

В къща музей „Христо Смирненски“ отбелязваме 8 март Националният литературен музей и Литературен център „Да бъде ден“ при къща музей  „Христо Смирненски“ организират литературно- музикална вечер под наслов „Аз исках с химните на светла радост да поздравя и теб, и пролетта“ (по стихотворението на Христо Смирненски „Пролетно писмо“). Вечерта ще бъде открита от директора на НЛМ Атанас Капралов, който ще …

На 7 март: Литературно-музикална вечер под наслов „Аз исках с химните на светла радост да поздравя и теб, и пролетта“ Прочетете още

Излезе сборникът „Избрани пиеси“ на големия шведски драматург Ларш Нурен

„Целият ми живот се състои от писане, както вълната се състои от вода.“ Думите принадлежат на големия шведски драматург Ларш Нурен, чиито пиеси имат статут на съвременна класика. На 16 …

Излезе сборникът „Избрани пиеси“ на големия шведски драматург Ларш Нурен Прочетете още

Втора премиера за годината в Софийската опера –„ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА

Софийската опера представя втората си премиера за годината „Вълшебната флейта“от Волфганг Амадеус Моцарт, либрето Емануел Шиканедер. Следват шест премиерни спектакли на 14,15,16,17, 29 и 30 март. Международен солистичен състав. Режисьор …

Втора премиера за годината в Софийската опера –„ВЪЛШЕБНАТА ФЛЕЙТА Прочетете още

Жени лидери от 3 континента с отличия от Women Leaders Awards 2024

Събитието бе под патронажа на вицепремиера Мария Габриел   Жени лидери от 3 континента бяха отличени по време на международния форум  Women Leaders Awards 2024, който се проведе в балната …

Жени лидери от 3 континента с отличия от Women Leaders Awards 2024 Прочетете още

Музикален маратон с българска музика  на 3 март  в зала „България“

Традиционният маратон, посветен на Националния празник 3-ти март, „Обичам българската музика“ ще се проведе и тази година в двете зали на Концертен комплекс „България“. И тази година младите таланти от …

Музикален маратон с българска музика  на 3 март  в зала „България“ Прочетете още

Вили Николов представи „Естетика/Полифония“: животът и вдъхновенията

ВИЛИ НИКОЛОВ ПРЕДСТАВИ НАЙ-ГОЛЯМАТА СИ ИЗЛОЖБА Художникът: „Това, което обединява моите картини в тази 25-а изложба е красотата, лириката и поезията!“ Проф. Любомир Стойков: „Главното превъзходство на тази експозиция е …

Вили Николов представи „Естетика/Полифония“: животът и вдъхновенията Прочетете още

Писателят Йордан Каменов представя “Словострастие” – 6 март, 18.00 ч., Музей-галерия “Анел”

МУЗЕЙ-ГАЛЕРИЯ „АНЕЛ“ ВИ КАНИ ДА ПРИСЪСТВАТЕ НА ПРЕДСТАВЯНЕТО НА „СЛОВОСТРАСТИЕ“ Книга на ЙОРДАН КАМЕНОВ Представят: академик Владимир Зарев професор Валери Стефанов д-р Малина Димитрова – от ВТУ Откъси от „Словострастие“ …

Писателят Йордан Каменов представя “Словострастие” – 6 март, 18.00 ч., Музей-галерия “Анел” Прочетете още