1–ви четвъртък 19.30 часа / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Превод и сценична версия: Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват: Клара Армандова, Роси Русева, Велизара Сърчаджиева, Дидо Мачев
Продукция: Импресарска къща ”Визион”
5–ти понеделник 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
6–ти вторник 19.30 часа / СТРАЖАТА НА ТАДЖ МАХАЛ
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Асистент режисьор – Петър Терзиев
Сценограф: Василена Ялъмова
Участват: Николай Николаев, Тодор Кирилов
Продуцент: Театър „Нокс”
7-ми сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев
8–ми четвъртък 19.30 часа / ИЗБЕРИ РАДОСТТА
Драматургия, концепция, сценография и режисура: Цвета Балийска
Асистент режисьор и техническо изпълнение: Пламен Петков
Репетитор: Маргарита Маринова
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Росен Иванов, Цвета Балийска, Рада, Рая и Авенир Михайлови
Музикален педагог: Христо Петков
Участват: Виктория Винклер, Мария Попова, Боряна Лачева, Рая Михайлова, Авенир Михайлов, Емона Соколова, Киара Тодорова, Ана Велева, София Болашъкова, Мария Аврамова, Александър Ганчев, Кирил Георгиев
Продукция: Театър „Драмеди”
11–ти неделя 19.30 часа / ПОЕТЕСАТА
Авторски спектакъл на Диана Каваклийска
с участието на Еро Турка и Драган Милев – Дари
Сценография: Ева Тенева Зайкоф
Костюми: Мирела Братова
12-ти понеделник 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”
13–ти вторник 11.00 и 14.00 часа / СВИНАРЯТ
Автор: Ханс Кристиан Андерсен
Драматизация и режисура: Тодор Вълов
Сценография, кукли, маски и костюми: Наталия Гочева
Участници: Яница Халачева, Мадлен Бисерска, Василена Чернаева, Георги Янев
Росен Иванов, Андрей Иванов
Продукция: „ДКТ – Сливен”
13-ти вторник 19.30 часа / НЕНОРМАЛЕН по Ерик Богосян
Моноспектакъл на Методи Вълчев
Режисьор: Димитър Касабов
Музика: Емануил Одаджиев
с подкрепата на Министерство на културата
14-ти сряда 19.30 часа / ПРАЗНИКЪТ НА БАКХУС
Автор: Артур Шницлер
Превод: Владко Мурдаров
Постановка: Владислав Стоименов
Сценография и костюми: Ванина Цандева
Композитор: Калин Николов
Фотограф: Цветан Игнатовски
Плакат: Георги Панчев
Участват – Анета Иванова, Румен Михайлов, Йордан Ръсин
Проектът е осъществен с подкрепата на Национален фонд “Култура”, Фондация “Театър Нокс” и Фондация “Хюмили Арт”
15-ти четвъртък 19.30 часа / ШЕВИЦА
Продукция: „Dancing Play”
16-ти петък 19.30 часа / ПРОДАВАЧ НА ЧУДЕСА
по разказ на Габриел Гарсия Маркес
моноспектакъл на Ива Караманчева
Режисьор: Светозар Кнезовски
Сценограф: Весела Вълчинова – Тошкова
Музика: Иван Драголов
19-ти понеделник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production
20-ти вторник 19.00 часа / КОЛЕДЕН КОНЦЕРТ
Продукция: Театрална студия “Артисими”
21–ви сряда 19.00 часа / КОЛЕДНИ ПЪТЕШЕСТВИЯ
Продукция: Танцова академия „Споделено пространство”
22-ри четвъртък 19.30 часа / КОМИКАДЗЕ НА КРЪСТЮПЪТ
Моноспектакъл на Кръстю Лафазанов
Автор и постановка: Елена Начева
Продукция: Desta Production
27-ми вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”
28–ми сряда 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
29-ти четвъртък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението 0886501703 и онлайн: Билетен център НДК, Grabo.bg, Theatre.art.bg, Epay.go, Eventim.bg