Една великолепна експозиция скоро ще бъде вдигната в Галерия Баев.

Непоказвани творби на големия художник Георги Баев са включени във впечатляваща експозиция, посветена на 95-години от рождението му. Картините са част от личните колекции на сина на художника – Иво …

Една великолепна експозиция скоро ще бъде вдигната в Галерия Баев. Прочетете още

Банско ще бъде домакин на Freeride World Qualifier 2020

Mежду 20 и 22 март 2020 г. Банско ще посрещне едни от най-големите имена на световната фрийрайд сцена. Поводът е международното състезание по фрийрайд ски и сноуборд Freeride World Qualifier 2020. …

Банско ще бъде домакин на Freeride World Qualifier 2020 Прочетете още

Не знам нищо по-добро от добротата, колкото и зле да се котира в живота – ДОБРИ ЖОТЕВ

Книгата „Изповеди. 101 х 31“ на Иван Сарандев е единствената засега у нас: уникална по замисъл и осъществяване. Авторът е събрал отговорите на 101 български писатели на 31 въпроса, за да ни въведе в …

Не знам нищо по-добро от добротата, колкото и зле да се котира в живота – ДОБРИ ЖОТЕВ Прочетете още

30 години от падането на Берлинската стена

30 години от падането на Берлинската стена. Датата 9-ти ноември 1989-та година променя стария континент и целия свят. Най-голямата политическа промяна в следвоенна Европа. Вдигната през 1961-ва година стена беше …

30 години от падането на Берлинската стена Прочетете още

ЗА ПЪРВИ ПЪТ! ТОП 10 на лицата на прехода

Какво загубихме и какво спечелихме по време на прехода и свърши ли той? Това са двата въпроса, които си задаваме и днес, в навечерието на Десети ноември, когато отбелязваме 30 …

ЗА ПЪРВИ ПЪТ! ТОП 10 на лицата на прехода Прочетете още

Галерия Аросита откри ново пространство за представяне на съвременно изкуство

Галерия Аросита откри ново пространство за представяне на съвременно изкуство, Stick Place. Това е пръчка за окачване на реклами на винил монтирана на външната стена на галерията, към улицата. Идеята …

Галерия Аросита откри ново пространство за представяне на съвременно изкуство Прочетете още

РАЖДАНЕТО НА ДЕМОКРАЦИЯТА ИЛИ СПОМЕНЪТ КАТО БЪДЕЩЕ

Нася Кралевска, „Без заглавие. Рушители и строители на България“, пето допълнено издание, изд. „Рива“, 2019.   Втората част на това заглавие звучи като парадокс или като граматически оксиморон, но мисля, …

РАЖДАНЕТО НА ДЕМОКРАЦИЯТА ИЛИ СПОМЕНЪТ КАТО БЪДЕЩЕ Прочетете още

ГРАНИЦИТЕ НА ВЪЗМОЖНОТО

За изложбата на Павел Койчев в галерия „Сан Стефано“ в София (до 11 ноември 2019 г.) Винаги преди да посетя изложба на Павел Койчев ме обзема любопитство и особено трескаво очакване. …

ГРАНИЦИТЕ НА ВЪЗМОЖНОТО Прочетете още

Как да имаме очи за всички? Уницеф разказва 15 истории – прочети тази на Елена

“УНИЦЕФ България” стартира национална кампания “С очи за всички” с цел информираност и застъпничество по повод 30-годишнината на Конвенцията за правата на детето и правата на децата, младежите и младите …

Как да имаме очи за всички? Уницеф разказва 15 истории – прочети тази на Елена Прочетете още