5 нетрадиционни форми на изкуството

Изкуството е достатъчно обширно понятие. Дава възможност на всеки да импровизира. То съществува под всякаква форма и ако добавим малко креативност, всеки предмет от ежедневието може да бъде нагласен по начин, по който да впечатлява и изумява. А човешкият ум не знае граници. Представяме артисти, които създават невероятно изкуство от обикновени предмети: 

снимка: Marvelous

Анастасия Елиас не побеснява, когато някой е оставил ролката тоалетна хартия празна. Даже напротив – с удоволствие я взима, но не за да я постави в коша за боклук, а за да сътвори изкуство. Тя използва ролките, като пресъздава вътре в тях миниатюрни сцени от човешкия живот. Използва хартия, за да изрязва различни форми, след което ги поставя в ролката и те са изобразени като силуети на хора, животни, природа и предмети. Със сигурност, освен всичко, това е спестило и доста скандали с мъжа ѝ.

снимка: The Telegraph

Мръсните неподдържани коли. Особено в нашата страна, това е доста често срещано явление. Нерядко прахта е залепнала по цялата кола, включително и стъклата. Не я мийте. Наистина, не е иронично, просто не я мийте. По този начин ще дадете шанс на Скот Уейд да сътвори чудо от иначе мръсната ви кола. Точно това прави той – умишлено си оставя колата неизмита(като дори често самият той е замърсява), за да може след това да използва прахта по стъклата и да твори. Ех, ако всички неизмити коли в страната изглеждаха по този начин.

снимка: Chill Out Point

Влад Артазов въвлича в изкуството си и самия зрител. Без въображение, наблюдателят не може да осъзнае целия замисъл на руснака. А той е осъществен чрез пирони. Изкривява пирони, по начин, по който te да бъдат подходящи за съответната картинка. Така Влад пресъздава реални сцени от живота ни, като използва доста нестандартен начин. Някои от получилите се картини крият в себе си доста дълбоки значения и послания, често отнасящи се до човешките взаимоотношения.

снимка: Colossal

Гай Ларами не използва книгите за нормалното им предназначение. При повечето хора те са източник на знания, но за канадския артист те са източник на изкуство. Той ги разяжда, като по този начин създава различни форми, които представляват някакъв вид скулптури. Повечето изобразяват планински или скални образования и са съставени от немалко книги. Със сигурност най-запалените читатели няма да одобрят начина, по който Гай се отнася с книгите, но трябва да признаем, че му се получава. 

снимка: Colossal

Фредерик Максуейн явно е бил доста запален комарджия. Намира цели 13 138 зарчета, но не за да ги използва за хазартни игри, а за да създаде един огромен портрет от тях. Все пак, това, което е накарало Фредерик да се заеме с тази задача е достойно за уважение. Той го прави, за да почете свой приятел – художникът и дизайнер Тобиас Уонг, който се е самоубил, но не умишлено, а докато е бродел на сън. Тобиас е живял малко над 35 години, които се изразяват в 13 138 дена. Това е и причината използваните зарчета да са точно толкова.