Световноизвестният архитект Кенго Кума разкрива тайните на японската архитектура

Професорът ще представи изложба със свои проекти, резултат от архитектурна работилница със студенти Изключителният японски архитект Кенго Кума ще изнесе първата си лекция в София. Професорът от Токийския университет ще …

Световноизвестният архитект Кенго Кума разкрива тайните на японската архитектура Прочетете още

Байкушевата мура – връстник на българската държава

В местността Бъндерица, по пътя от Банско за хижа Вихрен, впечатлява със своята величественост и достолепност Байкушевата мура, предаде репортер на БГНЕС. Най-старото иглолистно дърво е на 1300 години и …

Байкушевата мура – връстник на българската държава Прочетете още

Фестивал за настолни игри „Board with me!“ – 12 и 13 октомври

С огромно удоволствие Ви каним на втория по рода си Фестивал за настолни игри „Board with me!“ на 12 и 13 октомври от 09:30 до 20:30 часа в уютното пространство …

Фестивал за настолни игри „Board with me!“ – 12 и 13 октомври Прочетете още

Как надбягах себе си и станах светулка

За благотворителното бягане тази седмица – Светулки рън 2019, се изкушавам да ви разкажа, уважаеми читатели, тъй като много усилия се положиха преди това за разгласяване и привличане на участници в …

Как надбягах себе си и станах светулка Прочетете още

Брегович: Аз съм от рокендрола – трябва да е бъркотия

Горан Брегович и неговият Оркестър за сватби и погребения са на пореден гастрол в България – след триумфа във Варна, довечера, 5 октомври, за първи път излизат във Велико Търново, …

Брегович: Аз съм от рокендрола – трябва да е бъркотия Прочетете още

СЛОВО ЗА АПОСТОЛ ТОМА

Винаги съм се чудел защо синоптическите евангелия избягват да говорят за апостол Тома и защо евангелист Йоан винаги преди името му, прави уточнението „наречен близнак”? На кого е близнак и …

СЛОВО ЗА АПОСТОЛ ТОМА Прочетете още

Програма на Сити Марк Арт Център за месец октомври 2019

19.10.2019 г. от 11:00 ч. „Музиката на гората” Спектакъл за най-малките от 0 до 5 г. Участват: Камерният ансамбъл “Силуети”: Калина Митева – цигулка, Габриела Калоянова – виолончело, Лилия Жекова …

Програма на Сити Марк Арт Център за месец октомври 2019 Прочетете още

Деца плетат кошници в Аква Калиде

Туристически комплекс „Акве Калиде” край Бургас отново ще привлича децата в своите работилници “Арт-И-Факти”. Тази есен инициативата ще се провежда с нов формат. Заниманията ще се провеждат отново в неделните …

Деца плетат кошници в Аква Калиде Прочетете още

Силно българско представяне при жените на тенис турнира в Созопол

Българската тенисистка Петя Аршинкова се класира за финала на международния турнир за жени „Созопол Санта Марина Къп“ с награден фонд 15 000 долара от календара на международната федерация по тенис …

Силно българско представяне при жените на тенис турнира в Созопол Прочетете още

Картина на Банкси постави нов рекорд

Картина на анонимния художник Банкси бе продадена за рекордните 12 милиона долара. Творбата изобразява британския парламент с шимпанзета, заели депутатските места. Картината бе продадена на търг в аукционна къща “Сотбис” …

Картина на Банкси постави нов рекорд Прочетете още