Наградите „Грами” – 2019 г.

Носителката на 15 награди „Grammy”  – Алиша Кийс ще е водещ на церемонията по раздаването им

“Динамичен артист, който притежава рядката комбинация от огромен талант и пълна отдаденост на музиката, Алиша Кийс, е перфектният избор за водещ на церемонията. В творчеството й винаги присъства темата за силата на музиката. За нас е чест, че Алиша Кийс се присъединява към екипа за събитието и съм сигурен, че ни предстои една незабравима Грами вечер“ – казва Нийл Портнау, президент/изпълнителен директор на звукозаписната Академия.
Алиша е сред малцината артисти, които съчетават истински музикален гений със завладяващи емоционални текстове. Без съмнение, нейното присъствие на сцената ще направи от вечерта едно много специално шоу “ – казва изпълнителният продуцент на наградите GRAMMY, Кен Ърлек. “. Той изразява увереност, че Алиша Кийс ще “направлява”зрителите през едно “много специално шоу през февруари”.

Лос Анжелис  е  домакин на наградите “Грами”

Връчването на наградите “Грами” ще се състои на 10 февруари в центъра “Стейпълс” в Лос Анджелис, номинациите в общо 84-те категории бяха оповестени два месеца по-рано. Почетният приз ще бъде връчен на кънтризвездата Доли Партън. С най-много номинации за отличията е рапърът Кендрик Ламар – 8, а след него се нарежда Дрейк със 7. Фолк изпълнителят Бранди Карлайл е с 6 номинации, а Лейди Гага, Карди Би и Childish Gambino са с по 5 номинации.

Сред парчетата, които се състезават за песен на годината, са изпълнения на Чайлдиш Гамбино, Дрейк, Бранди Карлайл, Зед, Марън Морис и “Грей”,Шон Мендес, Ела Маи, дуети от филмите “Роди се звезда” и “Черната пантера”.

Кендрик Ламар е номиниран в най-много категории – осем, следван от Дрейк със седем и певицата Бранди Карлайл с шест, колкото има и Бои-Уанда (Boi-1Da),продуцент на Дрейк, Карди Би, Джей Зи и Бийонсе.

Сега за първи път восновните категории се допускат не по пет, а по осем кандидатури. При албумите отличието си оспорват Карди Би, Бранди Карлайл, Дрейк, H.E.R., Пост Малоун, Джанел Моне, Кейси Мъсгрейвс и компилацията с музика от и вдъхновена от “Черната пантера” си оспорват отличието при албумите. 

За песен на годината са номинирани авторите на следните осем хита:

– All The Stars наКендрик Ламар и Сиза от саундтрака на филма

“Черната пантера”, 
– Boo’d Up на Ела Маи,
– God’s Plan на Дрейк,
– In My Blood на Шон Мендес,
– The Joke на Бранди Карлайл,
– The Middle на Зед, Марън Морис и дуото “Грей”,
– Shallow на Лейди Гага и Брадли Купър от саундтрака на филма “Роди се звезда”,
– This Is America на Чайлдиш Гамбино (музикален псевдоним на актьора Доналд Гловър).

Почти същите парчета се състезават и за най-добър запис, като там вместо песните на Шон Мендес и Ела Маи са номинирани Rockstar на Пост Малоун с участието на 21 Savage и ILike It на Карди Би, Бад Бъни и Джей Балвин.

  • Изключително съм развълнувана, че ще водя церемонията
15-кратната носителка на “Грами” – Алиша Кийс

“Знам какво е чувството на тази сцена и ще дам цялото необходимо настроение и енергия. Изключително съм развълнувана, че ще водя церемонията в най-значимата за музиката вечер, в която отбелязваме креативността, силата и магията. Особено съм горда с номинациите на всички невероятни жени в индустрията тази година“ – казва Алиша Кийс.

Алиша Кийс е 15-кратна носителка на наградите Грами, певица, композитор, музикант, продуцент, актриса и активистка; тя е отличена от New York Times за най-продаван автор, филмов и телевизионен продуцент, както и продуцент на няколко мюзикъла на Бродуей. От премиерата на монументалния й дебютен проект през 2001 година, „Songs In AMinor“, Алиша Кийс е продала до момента над 30 милиона копия албуми по целия свят и изгради изключителна кариера от хитове, постижения и отличия.

Церемонията за 61-те награди „Грами” е продуцирана от компанията „AEG Ehrlich Ventures“ от името на звукозаписната Академия.

* За звукозаписната Академия

Звукозаписната Академия (Recording Academy ™) представлява гласовете на изпълнители, автори на песни, продуценти, инженери и всички останали професионалисти, част от музикалната индустрия. Основната цел на Академията е да гарантира мястото на музикалните изкуства като изключителна важна част от общото културно наследство. Академията отдава почит на историята на музиката като инвестира в своето бъдеще чрез създаването на GRAMMY Museum®, защитава правата на музикалните творци като осигурява и юридическа помощ включително, подкрепя финансово творци във време на нужда чрез фондацията MusiCares® и отбелязва всички постижения в музиката чрез годишните награди „GRAMMY Awards“, най-високото признание в световната музикална индустрия. Звукозаписната Академия (RecordingAcademy ™) като водеща организация в света на музикалната индустрия, работи целогодишно за създаването на един по-вдъхновяващ свят и среда за творците.

Източник: Дневник, NOVA,снимки: Инстаграм